Latviski

Čau! Mani sauc Juris!

Es esmu studējis Latvijas Kultūras Akadēmijā, pēc tam devos studēt spēļu izstrādi Bertijas universitātē Skotijā. Vēlāk atgriezos Latvijā ar ticību, ka inovācijas šai laikmetā ir iespējams realizēt atrodoties gandrīz jebkur. Pēdējā studiju gadā sāku veidot spēli, kurā spēlētājs virtuālajā realitātē spēj ietekmēt vidi ar savu domu palīdzību, izmantojot brain-computer interface (turpmāk tekstā – BCI) tehnoloģiju.

Jau kopš 15 gadu vecuma man ir bijusi pašam ne vienmēr izprotama sajūta par to, kas man ir vai būtu jādara – tāda kā misija. Visi ceļi, kurus esmu gājis, mani ir veduši pie atziņas, ka man ir jāveido sava pasaule. Studēt spēļu izstrādi es izvēlējos brīdī, kad Google meklētājā ierakstīju ‘universities in great britain’, un man kā pašu pirmo alfabēta sarakstā parādīja ‘Abertay University’. Man pirms tam nebija nekādas nojausmas par to, kā notiek spēļu izstrāde un ka to vispār ir iespējams apgūt šādā ceļā.

Ikdienā darbojos Coworking Liepāja telpās. Kopš aizsāku savas domas realizāciju, zināju, ka man nāksies klauvēt pie daudzām un dažādām durvīm, kuras bieži vien paliks aizvērtas. Šobrīd ir sajūta, ka šīs ir pirmās, kuras beidzot ir atvērušās.

Vēlos tuvākajā nākotnē realizēt savu ideju produktā, kurš apvienotu virtuālās realitātes spēles telpu ar smadzeņu darbības kontrolmehānismu. Tālākā nākotnē vēlos nodarboties ar cilvēka enerģētiskā lauka darbības modeļu atpazīšanu. Grasos meklēt un definēt to saistību ar cilvēka emocionālo stāvokli, kuru, savukārt, BCI nolasītu caur cilvēka fizioloģiju. Savienojot šo mehānismu ar virtuālu spēles telpu, vēlos realizēt organisku, pašizziņu veicinošu interfeisu, kurš spēlētājam dotu iespēju sasniegt un trenēt savas spējas caur spēles kā medija abstrakciju.